| Elena_9796 a întrebat:

Daca dormi fara perna ce se intampla? Adica consecintele si lucrurile bune!big grin Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
16 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Este mult mai sanatos sa dormi fara perna. Este bine pentru coloana. Si eu dorm fara perna de vreo 2-3 ani de zile, si pot sa spun, ca ma simt foarte bine.

| marrr a răspuns:

Mie nu-mi place sa dorm pe perna. Mereu dorm pe burta si cu capul pe pat. Nu ma doare gatul si am auzit ca este bine pentru coloana:d;.

| mihaibrasov a răspuns:

Doar daca dormi pe spate sau pe burta poti dormi fara perna, altfel eu nu ti-as recomanda.

| Daiana90 a răspuns:

E foarte sanatos sa dormi fara perina, asa nu vei avea probleme nici cu coloana. dupa cum cred ca stii, bebelasii nu dorm niciodata pe perina, e mai sanatos si nu isi instramba coloana.pentru o buna oxigenare a creierului, din contra trebuie pusa o perina sub picioare pentru ca circulatia sangelui sa ajunga mai usor in zona creierului, care trebuie irigat.deci daca poti, eu te sfatuiesc nici sa nu mai folosesti perina, sau daca chiar nu poti fara, ia una moale care sa nu iti ridice prea mult capul pentru ca asa poti avea probleme si cu coloana si nici sangele nu ajunge cum ar trebui la creier.si sa stii ca asta am invatat anul trecut la scoala de la profa de bio, deci nu sunt aberatiiwinking:*:*:*smugbig grin

| Fillaide a răspuns:

Consecinte-nu e atit de comod, poti simti disconfort
Lucru bun-se indreapta spatele

| Alexandraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Pai nu cred ca ar fi consecinte numai lucruri bune si faptul ca daca dormi fara perna coloana ta se mentine dreapta.

| patty32 a răspuns:

thinking
Eu nu stiu nicio consecinta, nici buna, nici reabig grin

| The Epic Fail Guy a răspuns:

@daiana tu scrii cu picioarele muica?

Dormi cum vrei, insa ai grija ca in timp coloana se poate "indrepta sau stramba" in functie de cum stai. Aici nu e vorba doar de cum dormi ci si cum stai pe scaun, cum stai in picioare etc.

Sunt mai multe variabile.

| Alecsandraa97 a răspuns:

Iti indrepti coloanahappy

Răspuns utilizator avertizat
| Cata96 a răspuns:

Lucruri bune... ti se indreapta spatelelaughing
consecinte... o sa te doara gatul daca mai dormi mult asalaughingsau nu ai nimic comod la captongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa-ti se suceasca gatul."consencinte" bune nu sunt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aratatimi

| Cristian0884df11 a răspuns:

E mai buna pozitia de sex

| papucel a răspuns:

Vine bau bau. smug

| Chocolate Addicted a răspuns:

Eu nu pot să dorm cu pernă, şi nu păţesc nimic happy.