| Pufi1999 a întrebat:

Care sunt consecintele daca dormi cutelevizorul deschis

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Jessicaby a răspuns:

Undele electro magnetice sint un pericol zilnic laughing nu e de glumit cu aparatele electrocasnice, plus la asta e adevarat ca poti plati mult curentul electric

9 răspunsuri:
| SaveTheNature a răspuns:

Consecintele sunt:
Somnul nu mai e la fel de odihnitor datorita luminii emanata de televizor.
Facturi mai mari la curent.
Riscul de a te trezi in timpul noptii din cauza televizorului(ai mai apoi sa nu mai adormi)
Mai bine programeaza-l atunci cand ti se face somn., sa se stinga peste 1 ora de ex.

| Anda1197 a răspuns:

Consumi curent electric si platesti mai mult cand iti vine factura:* Dar nici-o boala! nu-ti fa griji! daca tie frica sa dormi, programeaza-ti televizorul sa se stanga dupa un anumit interval de timp, si da-l pe muzica! eu asa faclove struck

| Dobitoc a răspuns:

Consecinte? rolling on the floor
Probabil o sa ai cald(vara), lumina si zgomot daca il lasi cu sonorul pornit

| Pufi1999 explică (pentru Dobitoc):

Lumea spune ca e rau ca dorm cu TV-ul deschis!
Dar de ce nu stiu!

| DrunkenRat a răspuns:

Anxietate in cazul meu.

| Jessicaby a răspuns:

Undele electro magnetice sint un pericol zilnic laughing nu e de glumit cu aparatele electrocasnice, plus la asta e adevarat ca poti plati mult curentul electric big grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grin

| CrepăDulce a răspuns:

Depinde. daca ai un televizor vechi. nu va urma ceva bun. dar daca ai o plasma, normal nu ar trebui sa se intample nimic. si am adormit de atatea ori cu televizorul deschis big grin

| SNOWTIGER a răspuns:

Nici o conescinta in afara ca te pot certa painti

| punctul a răspuns:

Consumi curent electric.