| antrebarisiraspunsuri a întrebat:

Daca e cineva care s-a operat de deviatie de sept as avea nevoie de cateva pareri. S-a facut o saptamana de cand m-am operat si nu e deloc cum credeam eu. Vazusem pe net ca dupa operatie respiri mult mai bine, ti se schimba viata. La mine nu e deloc asa, respir ca inainte, sau parca chiar putin mai rau. Mai dureaza refacerea sau trebuie sa ma resemnez ca nu a fost o operatie reusita? Plus ca pe nara stanga au ramas niste creste. La inceput am crezut ca e un muc mai mare dar am vazut ca a ramas, e o "cărnotie"... La voi cum a fost?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mergi inapoi la medicul care te-a operat si explica situatia.

Răspuns utilizator avertizat
| opyua a răspuns:

In primele luni dupa operatie nasul e mai umflat si probabil de asta simti asa. Trebuie sa treaca timpul si sa se vindece. asteapta macar 1-2 luni.
In orice caz, aveti grija cu operatiile de sept pentru ca au niste riscuri mari care nu prea sunt mentionat de doctori si site-urile de sanatate de prin Romania. puteti citii pe deviatie-de-sept.info