| Zmeurik1 a întrebat:

Daca esti deranjat la stomac, ai voie sa mananci cartofi fierti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DeeaVonP a răspuns:

Da ai voie sa mananci cartofi fierti, ia niste pastile de la farmacie daca esti deranjat la stomac!winking

10 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cartofii fierţi NU prea sunt indicaţi.
Preferabil orez fiert.

Toate cele bune.

| Mihaela1964 a răspuns:

Cred ca nu-s buni, dieta ta trebuie sa cuprinda orez fiert si morcovi fierti; covrigi, ceai de menta.

| ElenaSA a răspuns:

Orez fiert, ou fiert, morcov fiert.

| fuzzer a răspuns:

Da, ai voie, dar sa nu fie fierbinti.

| foxsilver a răspuns:

Nu sunt sigura daca ai voie sa mananci cartofi fierti, dar orez fiert, da.
Cu mare succes ai putea consuma paine prajita, covrigei, sticksuri, sau chiar o lingurita de cafea cruda(nepreparata).

| AlexAleex a răspuns:

Da,ai voie.

| Juiana a răspuns:

Nu lua pastile pentru ca exista remedii naturiste! Fa-ti o oala cu orez si ceai de cimbru, ai mare atentie vara cu mezelurile si orice s-ar putea altera usor!
tine minte!
-fara rosii, castraveti, cartofi fierbinti si apa rece (fermenteaza)
-ceaiuri cu ghimbir si cimbru (dezintoxica)
-orez, paine prajita, piept de pui la gratar. happywinking daca iti vine sa versi cumpara nurofen
M-am stricat si eu la stomac. happy

| madalinutza20 a răspuns:

Da, atat timp cat sunt fierti, da!

| Loredana10 a răspuns:

DA.

| cipilica2001 a răspuns:

NU, deoarece fermenteaza