| Mirabela96 a întrebat:

Daca esti gravida in 7 luni, e posibil sa nu ti se vada burta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

De ce sa nu se vada? Gravidutele sunt atat de sexy. Desigur, sunt si "persoane" care vorbesc tampenii, dar nu le baga in seama.
Daca nu ar fi deplasat, eu as saluta pe fiecare gravida pe care o vad pe strada si i-as spune ca este frumoasa, si ca burtica o face sexy. happy
Exista cazuri, in special la femei obeze, in care nu se vede burta. Am citit de un asemenea caz petrecut in america, cu una care nu a stiut ca ii insarcinata pana au apucat-o durerile. Ma intreb cum, doara nu o putut sa aiba ciclu pana in luna a 9-a?

greece12
| greece12 a răspuns:

Nu.
In doua luni nasti un copil de cel putin doua kilograme, exista si lichidul amniotic, cum sa nu se vada?
Desi, au existat cazuri...
Dar in 99% din sarcini, la 7 luni ai o burtica respectabila!
happy

| OnuOnulică a răspuns:

Nu chiar șansele sunt de 50% să se vadă și 50 să nu!
Dar depinde și cum ești îmbrăcată!

| Felys a răspuns:

Daca esti mai plinuuta si ai si soldurile late nu prea se vede, eu nu am avut onoarea nicidata sa mi se ofere loc in autobuz cand eram gravida, nu se vedea deloc, desigur era si iarna si aveam haine groase, la o femeie foarte slaba se vede dar depinde de conformatie foarte mult

| Alcyon a răspuns:

Daca esti mai grasuta, se poate sa nu iasa in evidenta asa mult burta.

| Alexandru0007 a răspuns:

Ti se vede.normal ca da