| Hellobello a întrebat:

Cand incepe sa se vada burta de gravida? In general

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In functie de constitutia corpului, adica daca esti mai slaba sau mai plinuta. Sarcina poate devein vizibila de pe la 4-5 luni in cazul femeilor cu constitutia slaba. Sanatate!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dupa 3.5-4 luni, depinzand de cat de subtire/plinuta esti tu.
La mine, fiind inalta si subtire, nu s-a vazut nimic pana la 5 luni.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Dupa 10 saptamani incepe sa se vada.

| HazelEyes77 a răspuns:

Depinde de constitutia fizica a fiecarei femei. La unele sarcina devine vizibiladupa 4 luni, iar la altele cam pe la 5 -6 luni chiar. Cumnata mea avea o burtica foarte mica la 6 luni si ceva abia daca iti dadeai seama ca e gravida. Ea facuse mult sport anterior sarcinii si cred ca a contat si asta. Si bebe a a avut la nastere aproape 4 kg. In general la femeile mai inalte sarcina devine vizibila mult mai tarziu decat la cele minione.

| AliGab a răspuns:

Dupa 3 luni

| porcarumadalina a răspuns:

Pe la 4 5 luni