| anonim_4396 a întrebat:

Daca esti operat de apendicita, cat timp te tine in spital?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Depinde in ce stadiu e inflamarea. Poate varia de la 3 zile la o saptamana in cazul peritonitei.

| superdorex a răspuns:

Cca. 2 zile cel mult 3...depinde de gravitate.

| neutrino a răspuns:

Dupa o astfel de operatie, in max doua zile esti acasa.

| Anonimuserr a răspuns:

Cam 3 zile te ține în spital!

| DaniTDCI a răspuns:

Pe mine m-a tinut 1 saptamana sub supraveghere. acu. depinde si de spital

| CristinaSNC a răspuns:

Pe mine m-a operat intr-o vineri, dupa amiaza si am plecat acasa a doua zi pe la ora 9. Depinde de caz.

| CosminLeanca a răspuns:

Pai, te tine 3zile:
-Prima zi cand ai venit;
-A doua te opereaza;
-A treia sa vada daca ai ceva alerigii.

| AndreyaMaria000 a răspuns:

De obicei te tine 3 zile dar daca ai ameteli si iti este rau sau te doare operatia atunci te tine aprximativ o saptamana.