| anaaaaaa17 a întrebat:

Daca eu fumez o data pe saptamana si am fumat ultima oara duminica si fac joi analize si la sange si la urina se vede ca am fumat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este imposibil sa "vezi" fumatul in analizele de sange sau urina!
Fumatul il poti "vedea" doar la analizele de plamani, numai in conditiile in care ti-au fost afectati plamanii.
Mai poate fi depistat de parintii tai daca-ti miros hainele, sau gurita, imediat dupa ce ai fumat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Îți face cineva analize specială să vadă nicotina?

| ReddY25 a răspuns:

Da,se vede

| MrAM a răspuns:

Depinde ce fumezi

| andrey69 a răspuns:

Depinde ce fumezi, daca fumezi ilegale, iti ies in sange.

| Robertssdix a răspuns:

Nu sunt sigur dar nicotina rămâne în corp ani de zile, pofta de fumat vine din senin

| georgeul1337 a răspuns:

Depinde, dacă fumezi iarbă, și aici știi la ce mă refer, este foarte posibil să iasă în sănge pentru cs iarbă stă câteva zile bune în sânge. Cât despre țigări normal, nu cred că se va vedea, ar trebui să se vadă doar la plămâni.