| Cosmintzu12 a întrebat:

Daca fac injectii penicilina si maine am balul si maine fac si ultima injectie pe la 3 daca beau alcool pe la ora 10 poate sa se intample ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Acuma daca este spre sfarsit tratamentul cred ca si-a facut efectul. Oricum ultima penicilina are timp sa actioneze. Nu cred ca este problema. Mai citeste si pe aici: http://www.romaniatv.net/......69611.html

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este in regula daca bei o cantitate moderata de alcool (maxim 50 ml de alcool tare sau o jumatate de pahar de vin - 120 ml sau un pahar de bere - 200 ml)

| PeFuga a răspuns:

Nu este recomandat din cauza posibilelor reactii adverse. Daca totusi alegi sa bei alcool, încearcă sa te limitezi la o cantitate mica.