| andreea1728 a întrebat:

Daca folosesc un antibiotic local la ureche pot consuma alcool?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Poti pentru ca e doar antibiotic local

| darrio2007 a răspuns:

De ce, ca fata, te gandesti direct la alcool? Nu-i poti rezista?
Poti dar antibioticul nu-si va face efectul.

| Sergiu_Tiba_1990 a răspuns (pentru darrio2007):

De il judeci? Poate are un eveniment diseara sau ceva

| darrio2007 a răspuns (pentru Sergiu_Tiba_1990):

E fată.

| Sergiu_Tiba_1990 a răspuns (pentru darrio2007):

A, da rolling on the floor

| emy a răspuns:

Nu, nu este bine.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Citeste prospectul.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu, pentru ca tot in sange va ajunge.

| ziftode a răspuns:

Ar fi foarte bine sa nu consumi alool cand iei antibiotic, oricum ai lua acel antibiotic, in cel mai rau caz o sa te simti FOARTE RAU, in cel mai bun caz o sa anulezi efectele antibioticului

SI NU MAI RADETI DE EA tongue... cred ca e vorba de Pasti si ar vrea sa bea vin pentru ca e traditia tongue

gee, everyone is a joker here

| Raducons a răspuns:

Poti sa consumi daca vrei, nu-ti face griji.nu ajunge in sange antibioticul.

| Iunix a răspuns:

Citește prospectul antibioticului pe care l-ai folosit. Dacă acel medicament se utilizează extern ( adică îți pui x picături în ureche ) nu cred că e vreo problemă dacă consumi alcool.

| Victoria18 a răspuns:

Nu...Tot in organism ajunge. Este reabsorbit nu doar de piele, ci si de organe, vase de sange, etc, etc. Pentru binele tau nu fa asta.

| Cristian0884df11 a răspuns:

Poti dar sa stii ca ai luat medicamentu de-an ***laughing)

| Tud0rr a răspuns:

Poti! Motivul pentru care nu se consuma alcool si antibiotice in acelasi timp este pentru ca amandoua afecteaza ficatul puternic. Aici, nu este cazul!

| GamingSiAtat a răspuns:

Nu