| anonim_4396 a întrebat:

Daca fumez de vreo 2 3 luni, cam 4 -5 tigari pe saptamana, se va cunoaste la radiografie? ( Dar nu fumez chiar in fiecare saptamana, am facut si eu o medie, poate in alta saptamana fumez mai mult, in alta deloc)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Nu se va cunoaște, oricum gândește-te tu pentru ce te duci sa-ți faci radiografie, să vezi dacă se observă că ai fumat? Dacă răspunsul e nu, atunci nici nu se va pune problema să îți zică doctorul de fumul de țigare.

| j1NNNx a răspuns:

La radiografie se va cunoaste fiecare tigara, ti-as recomanda sa te lasi de ele daca vrei sa mai ai bani in buzunar si daca vrei sa traiesti cu 20 ani mai mult ^_^!