| M13 a întrebat:

Daca fumez cam 1-2 tigari pe zi de aproape doua luni, si ma duc la doctor pentru un control ( nu imi face analize sau radiografie ) isi poate da seama ca fumez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Daca nu mirosi a tigari cand te duci la el nu are cum sa isi dea seama.

| Ravenous a răspuns:

Daca radiologul meu a spus luna trecuta ca am plamani de fumator in conditiile in care acum 3 ani am lucrat ca barmanita cateva luni intr-un bar de fumatori iar eu nu fumez deloc, o sa se vada o pata neagra si pe radiografia ta chiar daca nu fumezi de mult timp. Simplul fapt ca inhalezi fum de tigara de la altii o sa se vada pe radiografie.

| M13 explică (pentru Ravenous):

Eu am spus ca acolo ca nu imi fac radiografie sau analiza, ci ca e doar un control, dar merci oricum

| Aube a răspuns (pentru M13):

"Control", asta inseamna: radiografii. Nu stati de vorba. Si da, se va vedea.

| Deniii12 a răspuns:

Da, iși poate da seama ca tu fumezi doar daca deschizi gura sau hainele iți miros a țigări