| CataZuzu a întrebat:

Daca fumezi nu mai cresti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Fumatul nu dauneaza cresterii tale ci dauneaza grav sanatatii tale.Alegerea iti apartine!

| DiannaDia a răspuns:

Nu este adevarat! Depinde si de organism!

| feraryyy78 a răspuns:

Depinde de sistemul tau imunitar. Asta nu ar trebui sa reprezinte o problema daca nu ai vreo boala. Deci da, cresti in continuare.

| zHeArTz a răspuns:

Nu este adevarat, intr-adevar nu este sanatos dar nu afecteaza cresterea happy

| Dinamovistul101 a răspuns:

Nu mai cresti in inaltime si slabesti...acum depinde si de organism dar in general asa se intampla si daca te lasi de fumat de ingrasi macar 4-5 kg.

| Karmesytta a răspuns:

Depinde de organism.Ex varumiu fumeaza de la 12 ani si acum are 25 si are 1.80, un coleg fumeaza din a 5a si e in a 8a si a ramas mic de inaltime... Efectele difera de la un om la altu, sunt imprevizibile, dar orice e posibil!

| Prince_Pyckolo_1992 a răspuns:

Eu stiu ca unele persoane slabesc sau se ingrasa cand fumeaza dar nu este o chestie generala, dar de inaltime nu am auzit pe nimeni, nu vad legatura dar nici nu pot sa zica nu

| Rob3rt791 a răspuns:

Sincer... Este mai bine sa nu fumezi big grin. Adica unii incep sa fumeze de la varste inaintate doar ca sa se dea mari, bine nu cred ca e cazul dar...