| Laurentziu1234 a întrebat:

Dacă iau o căpușă si nu stiu nimic de ea, ce se întâmplă? Poate e pe spatele meu de mult timp si nu stiu despre ea si nici nu o simt

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
26 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

O simți. Iar o căpușă pe spate nu ai cum să iei, dacă nu stai cu spatele gol, pe o pajiște unde pasc oi.

| Zuzu1991 a răspuns:

Daca e pe spate cum o simti?!?
ce esti koala? tongue

cine zice ala este, ca magarul din poveste tongue

| InYourMind a răspuns (pentru Zuzu1991):

Ce ai frate ai 5 ani laughing
Pai cum te speli pe spate prin telekinezie rolling on the floor

| Zuzu1991 a răspuns (pentru InYourMind):

Cu peria cu maner:
https://www.emag.ro/......DNL9JMMBM/
:P
am 5...shpe ani de shopping :P

| InYourMind a răspuns (pentru Zuzu1991):

Lol ești din ala de cumpărat lucruri inutile doar ca sa cumpere laughing

| Zuzu1991 a răspuns (pentru InYourMind):

?
nu ti se pare utila?!?
eu am una luata din Obor, dat 5 lei pe ea (adica nu e din lemn, nu e de firma, si fara peri din porc... JTECHER, adica nu e de fite, doar PRACTICA) si... poate ca nu e cazul la tine, dar eu nu am pe nimeni sa ma frece pe spate... in baie tongue

| InYourMind a răspuns (pentru Zuzu1991):

Am auzit ca ăștia grași nu ajung cu mâna la spate e adevărat?

| Zuzu1991 a răspuns (pentru InYourMind):

Nu stiu, nu am incercat, mi-am luat perie si m-am scos
dar sa imi spui daca aflii tongue

| InYourMind a răspuns (pentru Zuzu1991):

Nu știu eu pot sa ma spăl cu mâna credeam ca îmi poți spune

| Zuzu1991 a răspuns (pentru InYourMind):

Deci pana la urma esti de fapt koala, aia isi pot atinge orice parte a corpului cu mana big grin

| InYourMind a răspuns (pentru Zuzu1991):

Lol se numește elasticitate laughing

| Zuzu1991 a răspuns (pentru InYourMind):

Hmm, da, asa se numeste, dar tu insinuezi ca e vorba numai de grasi si nu de faptul ca trebuie antrenata cat de cat cat esti copil si ai cartilagiile moi dupa aia oricat antrenament ai face nu o sa ajungi niciodata Van Damme

| InYourMind a răspuns (pentru Zuzu1991):

Aia grași nu ajung de grăsime aia slabi nu au grăsime deci logic ca pot laughing

| Zuzu1991 a răspuns (pentru InYourMind):

Adica aia grasi pe spate, nu?
laughing

| Zuzu1991 a răspuns:

Uite cine vorbea, cineva care spune ca grasimea si elasticitatea se exclud, cu alte cuvinte, oamenii elastici nu se pot ingrasa, iar orice om care nu are elasticitate, sigur se ingrasa

ghici cine are rumegus in loc de neuroni tongue

| InYourMind a răspuns (pentru Zuzu1991):

Tu logic lol rolling on the floor
Cum sa fii elastic când ai șunci pe tine e ilogic te încurcă grăsimea abia mergi faci activități laughing

| Zuzu1991 a răspuns (pentru InYourMind):

Wow, altul care nu citeste un raspuns, dar ii da cu hau, hau pe a lui si ignora evidentul, tocmai ti-am dovedit ca bati campii, iar tu tot pe a ta o tii

felicitocurili mele personale, in mod oficial ai fost bagat in seama
acum stai jos si ciocul mic, ca te faci de ras prea rau

| InYourMind a răspuns (pentru Zuzu1991):

Ești gras nu faci mișcare ca sa fii elastic trebuie sa faci mișcare
Acum fa pași ca te faci de ras

| Zuzu1991 a răspuns (pentru InYourMind):

Yaya, tovarasu' de la partidul "beautiful people" dar cu tarate intre urechi, de unde ai scos tovarase faptul ca miscare = elasticitate?!?

ca sa fii elastic trebuie sa faci exercitii speciale de rodat cartilage

lasa-o balta, esti prea penibil!

| Zuzu1991 a răspuns:

Lol ce destept NU esti
incearca sa te documentezi inainte sa te aberezi
da, stiu iti cer prea mult... puturoasa mica big grin

| Zuzu1991 a răspuns:

"acum 3 minute | InYourMind a răspuns (pentru Zuzu1991):
Hai sictir creier de ceapa obeza"

saracutu' de tine, e prea mult pentru tine sa iti dovedeasca cineva de vreo 3 ori cat de pe dinafara esti, si ca esti lenes cu spume sa te documentezi cum trebuie sa vezi ca asa e
dar o dai pe "sictir" sa te mai racoresti nintel, esti "tare"
pot sa te ating, la cat de tare esti?
https://www.youtube.com/watch?v=4QPdn84DuGc

| Yuoia a răspuns:

Daca ar fi fost de mult timp, stiai. Ca ti se facea rau.
Poate ai altceva. Sau nu ai nimic.

| FreddieM a răspuns:

Stai linistit ca nu o mai ai. A picat la primul dus.
Cheers

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru FreddieM):

Daca era infipta corespunzator, nu pica, dar alea trag la picioare de obicei, ca acolo se mufeaza usor la artere/vene, nu se agata de spate...

| InYourMind a răspuns:

Ce naiba tu nu te speli niciodată pe. spate sa înțeleg cum puteți oameni buni sa trăiți asa cum!

| Zuzu1991 a răspuns (pentru InYourMind):

"acum 7 ore | InYourMind a răspuns:
Ce naiba tu nu te speli niciodată pe. spate sa înțeleg cum puteți oameni buni sa trăiți asa cum!"

?!?
PE BUNE?!?
ce legatura are spalatul cu o capusa infipta pe jumatate in piele?!?
UNDE ai auzit tu ca spatul ar scoate capuse?!? ca eu nu am auzit, NICIODATA!

altcineva care pune botul cand VACA de Busu spune la tembelizor ca, invazia de paduchi e din cauza ca, copii nu se spala, ca si cum MINIMUM DE DECENTA IN DOMENIUL PADUCHILOR, E UN LUCRU NORMAL si VACA de Busu stie mai bine, vazut in documentar: paduchii isi pot tine respiratia 12 ore, si CHIAR LE PLACE PARUL CURAT SI SPALAT!

si tu la fel, o capusa, daca nu vrei sa tragi de ea, trebuie acoperita cu un leucoplast impermeabil si abia dupa cel putin o noapte iese ca sa poata sa respire, o baie o sa ii spele partea dorsala si cam atat!