| andreieftenie42 a întrebat:

Daca iei cipralex poti creste in greutate? dar daca urmezi o dieta ok nu poti sa ramai cu o greutate cat de cat ok?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Deci pana la urma, tot cu ce bagi in gura de mancare, te ingrasi, nu cu pastile.
Pofta de mancare ti-o potolesti cu 1-2 pahare cu apa si apoi poti manca tot cu masura, ca sa nu iei in greutate.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cipralexul este pentru probleme mentale si nu au nici o infleunta asupra greutatii sau dietei pe care o mananci.

| andreieftenie42 explică (pentru Violleta2022):

Ia informeaza-te mai bine

| Violleta2022 a răspuns (pentru andreieftenie42):

M-am informat foarte bine si aici este confirmarea medicala, ca CIPRALEXUL este recomandat in probleme mentale precum: depresie, anxietate, atacuri de panica si tulburare obsesiv convulsiva)!

"Cipralex contine escitalopram si este utilizat in tratamentul depresiei (episoade majore de depresie) si tulburarilor de anxietate (cum sunt tulburarile de panica cu sau fara agorafobie, tulburarile de anxietate sociala, tulburarile de anxietate generalizata si tulburarile obsesiv-compulsive).

https://www.catena.ro/......-comprfilm

| andreieftenie42 explică (pentru Violleta2022):

Da e pentru probleme mentale dar pastilele de la psihiatrie cresc in greutate! acum nu la toti dar cresc!

| Violleta2022 a răspuns (pentru andreieftenie42):

Nici o pastila nu creste in greutate, doar cantitatea de mancare care o bagi zilnic in gura, poate creste greutatea!

Cu pastile, cu aer si apa, nu se ingrasa nimeni!
Ingrasatul se intampla numai din cauza cantitatilor mari de mancare, pe care le mancam zilnic.

| andreieftenie42 explică (pentru Violleta2022):

Ma rog nu m-am exprimat bine, creste pofta de mancare, am uitat sa precizez, what the hell, oricum tot acolo ajungi, ori ca creste pofta de mancare ori ca x ori ca y e aproximativ same thing.

| Violleta2022 a răspuns (pentru andreieftenie42):

Deci pana la urma, tot cu ce bagi in gura de mancare, te ingrasi, nu cu pastile.
Pofta de mancare ti-o potolesti cu 1-2 pahare cu apa si apoi poti manca tot cu masura, ca sa nu iei in greutate.