| publicname a întrebat:

Daca ies afara si ma prefac ca joc baschet adica sar alerg etc oare voi creste in inaltime?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Dar de ce trebuie sa te prefaci? Mai bine practica serios si serioase vor fi si rezultatele dorite. Intr-adevar baschetul, voleiul ajuta cresterea in inaltime, iar inotul ajuta la dezvoltarea armonioasa a intregului corp.

| cristi202 a răspuns:

Sariturile te pot ajuta sa mai cresti in inaltime. Dar trebuie sa saricit mai sus, nu merge su sarituri simple. Si nu cu una, doua, trei, noua. Zeci, poate sute de sarituri pe zi. Cel mai bine ar fi sa faci de citeva ori pe zi cite 20-30 de sarituri minim, cu mina intinsa in sus, la un punct pe care l-ai stabilit dinainte pentru a-l atinge cu mina. Eu as sari prima oara, as semna locul unde am atins cu mina cel mai sus, iar apoi as incerca sa dobor acea saritura. As merge pe "concurenta". Mereu as incerca sa dobor cea mai inalta saritura, as concura cu mine insumi. Si, nu numai ca vei creste in inaltime, dar iti va creste si detenta (capacitatea de a sari) considerabil datorita acestui "sport"happy

| smileyface a răspuns:

Daca te prefaci ca joci baschet si inaltima ta se va preface ca va creste happy
Mai bine practica inotul. Iti pune in miscare toti muschii si vei creste uniform.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te preface.Crezi ca esti prea mic? Uite-te la Ghiuri Pascu, vezi ce mic este si la ce "inaltime" a ajuns?