| anonim_4396 a întrebat:

Daca imediat (1-2 ore) dupa contactul sexual neprotejat sa zicem, mi-a venit menstruatia, exista posibilitatea de a ramane insarcinata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca menstruatia a venit cand trebuia sa vina (adica in ziua aia calculasesi ca vine menstra), atunci nu esti insarcinata. Daca nu, e posibil sa nu fie menstra, ci o sangerare declansata de contactul sexual (dintr-o rana pe col, de exemplu).

Abh
| Abh a răspuns:

Daca intr-adevar e menstruatie acea sangerare, sansele sa ramai gravida sunt extrem de mici, dar nu inexistente.

| pisicaa a răspuns:

Pai, mie menstruatia nu`mi vine regulat, dar presupun ca asta a fost, atata timp cat a tinut 5-6 zile, ca de obicei