| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare pentru voi si sper ca o sa imi raspundeti serios. Pe data de 18 martie am avut contact sexual neprotejat, el terminandu-se afara. Menstruatia mi-a venit pe: 24 decembrie, 28 ianurie, 23 februarie. Dupa contactul sexual neprotejat menstruatia mi-a venit pe 29 martie. Primele 5 zile au fost normale, doar ca apoi am avut scurgeri vaginale ca si in a 5-a zi pana pe data de 13 aprilie. Pe 13 aprilie mi-a venit din nou menstruatia. Acum e a4-a zi. Pana azi totul a fost normal, doar ca acum e foarte putina, ciudat pentru mine, deoarece nu mi s-a mai intamplat pana acum. Ce se intampla cu mine? Exista posibilitatea sa fi ramas insarcinata?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Asta nu este menstruatie, ci o sangerare anormala. Poate fi in cadrul unui avort incomplet, dar si in cadrul unei dereglari hormonale in afara sarcinii (mai ales ca ai menstre extrem de neregulate). Du-te urgent la ginecolog (luni dimineata), fiindca daca este sarcina, situatia este grava.

| Ionut a răspuns:

Citeste despre simptomele sarcini.

| Alexandrina_1467 a răspuns:

La sigur nu esti insarcinata.
Posibil sa ai dereglari hormonale sau vreo infectie.
In fine, mai bine du-te la ginicolog.

| Schuma a răspuns:

Eu cred ca nu esti insarcinata, uneori se mai intampla sa nu curga prea mult, fa-ti un test totusi pentru a fii sigura100%happy