| ZitaRita a întrebat:

Daca imi tremura mainile este de la sindromul asperger sau ADHD?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
21 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu neaparat.
Poate fi si din lipsa de vitamine (B1, B6).
Cel mai bie este sa mergi la un medic neurolog, pentru investigatii!
Cu cat se identifica cauza, cu atat mai bine!

| Simpatic a răspuns:

Sa mai zic si una din popor> lu' bunicamio ii tremura mainile cand nu bea pentru ca este alcoolic
Deci ce ai spus tu nu se aplica in toate cazurile, simptom comun nu inseamna afectiune comuna!
Daca ma doare gatul nu inseamna in toate cazurile nici cancer dar nici raceala, inflamatie amigdale intelegi?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu.

| Sophieka a răspuns:

E de la prostie.

| Celdrept a răspuns (pentru Sophieka):

Nu îți stă bine fie sa fii reahee hee

| Sophieka a răspuns (pentru Celdrept):

Asa e kiss

A fost o sinceritate dura.

| Sophieka a răspuns (pentru Celdrept):

Ce dor mi-a fost de emoticoanele vechi. Dor de yahoo messenger.

| Sophieka a răspuns (pentru Sophieka):

puppy dog eyes

| Sophieka a răspuns (pentru Sophieka):

[-x

| Celdrept a răspuns (pentru Sophieka):

Are o problema reală și tu o jignești gratuit laughing
Nici de sărbători nu aveți gram de empatie, ori e vreo frustrare la mijloc că nu ți-au ieșit socotelile la sfârșit de AN!
E chiar nașpa sa îți tremure mâinile că nu te poți descurca la locul de munca și îți pierzi ori ce loc de muncă unde îți cere minima precizie de a lucra!
Sa nu ai leac pentru așa ceva și sa vina unii sa te jignească e aiurea. Credeam că poți mai mult de atât bănățeancowinking

| Celdrept a răspuns (pentru Sophieka):

Cred că ai luat ceva la bord laughing
Și mie îmi e dor dar trăim prezentul.

| Sophieka a răspuns (pentru Celdrept):

Nu am nimic la bord, nu fumez si nu consum alcool.

Daca tu vrei sa ramai pus/a pe supararea asta e problema ta.

E la moda sa ne identificam cu boli cum apare ceva, si mai nou, cu ADHD.

Am multa empatie, nu doar online, ci si in realitate si daca pot sa ajut sau sa fac un act de caritate, o fac cu drag cand imi permit.
Daca te uiti prin intrebarile mele vezi incercarea mea de a ajuta si multe raspunsuri de asemenea, de multe ori tinandu-ma pe capul celui cu probleme ca sa-l imping sa faca ceva...Si degeaba.

Uneori e doar prostie, asta e.

| Celdrept a răspuns (pentru Sophieka):

Pai nu e punctul ei forte inteligenta dar nu trebuie jignita, chiar e ceva neurologic, e grav, nu vad de ce trebuie sa fie cineva jignit. E real ce are ea nu în capul ei.
O zi buna! Și nu mai jigni aiurea frumoasohee hee

| Sophieka a răspuns (pentru Celdrept):

Poate e punctul ei forte inteligenta, poate nu are o problema neurologica. Poate fi si de la fobia sociala din urma unor traume sau din cauza lipsei de socializare.

Poate e un om inteligent si normal.

| ZitaRita explică (pentru Sophieka):

Eu NU joc teatru!

| Sophieka a răspuns (pentru ZitaRita):

Vad ca nu ai raspuns la celalalt comentariu unde ti-am scris si m-am oferit sa iti dau o lista benefica de meditatii sa incerci.

Treaba ta.

| Celdrept a răspuns (pentru Sophieka):

Poate nu trebuie sa jignești când nu e cazullaughing. poate!
Și fobia socială e gravă și reală.
Ciuskiss

| Sophieka a răspuns (pentru Celdrept):

Vad ca esti foarte afectat/a si nu e chiar cazul.

Sunt multi care reusesc sa isi vindece fobia... Daca vor.
Eu am incercat sa vin in ajutor, am si la intrebarile mele postate multe...Dar tu vezi doar "rautatea" asta pentru ca e o problema acolo undeva la tine.

| Celdrept a răspuns (pentru Sophieka):

Și eu sunt rău, dar nu atac oamenii bolnavi niciodată care au bun simt! Tu ești timișoreancă tu nu știi ce e ăla bun simt! Parca mi rușine că sunt din același oraș cu tine, nu știu de unde ați venit dar multi dintre voi nu sunteți de Timișoara, au plecat timișorenii autentici care erau educați și au venit toate pramatiile needucate in orașul ăsta! In Timișoara majoritatea se cred și suferă de vedetism dar cultura generala fix pix! Și omenie!

| sammie a răspuns:

Poate sa fie si anxietate si din lipsa de vitamine sau proteine.

| Celdrept a răspuns:

Anxietate sau tremur esențial.