| dana_oacoac a întrebat:

Daca inlocuiesc cafeaua cu ceai verde/negru, o sa ma mai doara capul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| natasha a răspuns:

Te doare capul numai cand bei cafea? Ar trebui sa mergi la un control medical sa faci ceva analize de sange si sa iti iei tensiunea. Dupa ce stabileste motivul durerii de cap, doctorul iti va recomanda ce sa faci. Plus ca exista si cafea de orz, care pastreaza gustul cafelei dar elimina cofeina. Sau chiar cafeaua decofeinizata.

3 răspunsuri:
| devine a răspuns:

Atat cafeina din cafea cat si teina din ceai au cam aceleasi insusiri si actiuni numai ca, cafeina e in concentratie mai amre in cafea decat este teina(ma rog, mai corect spus teofilina) in ceai so... ai putea sa treci pe ceai. oricum durerea de cap se poaet datora vasoconstrictiei la nivel cerebral pe acre o realizeaza aceste 2 substante

| mihalitza a răspuns:

Capul, nu cred ca din cauza cafelei te doare, deci, probabil nu vei rezolva problema, desi e mai sanatos sa bei ceai. Nu ar fi rau sa treci putin pe la un medic...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da