| Maria12352 a întrebat:

Daca la scoala mananc un sandwich cu pateu si rosii( painea este neagra) +un mar
E ok? Sau ingrasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ingrasa si e foarte nesanatos din cauza ca pateul contine slanina, multe chimicale, multa sare si doar foarte putin ficat. Nu ar trebui sa mananci pateu din comert mai des de o data la 2-3 luni. Mai bine iti pui pe paine brabza sau o bucata de carne slaba la cuptor.

| Adry05 a răspuns:

Daca ai inlocui pateul cu altceva ar fi mai ok