| LeonardRoller a întrebat:

Daca lucrez multe executii cand fac sala pot slabi mai mult (fiindca sunt deja slab) sau din contra muschii se fac mai repede (bine)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Pentru muschi ramai la 8-10 repetari pe serie, poti mai multe, maresti greutatea.

La grupele mari ( piept, spate, picioare ) fa 12-14 serii

La grupele mici ( bicepsi, tricepsi, etc. ) fa 8-9 serii maxim.

Si un regim alimentar bogat in proteine si carbohidrati, sper ca ai 5-6 mese CONSISTENTE pe zi, proteine si carbohidrati la fiecare masa.

| Azre a răspuns:

Depinde sala se face cu un regim special, și da e posibil să ajungi piele și os în loc să pui.

| CatalaG a răspuns:

Sala nu se rezuma doar la a trage de fiare cat mai mult pentru ca nu o sa faci nimic... se rezuma si la un regim alimentar cat mai riguros

| bogdaNNN25 a răspuns:

Nu, muschi se dezvolta in timp. Iti recomand sa faci treptat in fiecare zi pana faci mai mult mai mult de ex:
Prima Zi: Ridici 20 la piept si fugi pe banda (Dau exemplu)
A 2 zi: Ridic 25 la piept... etc happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru bogdaNNN25):

A doua zi tot piept? Cine te-a invatat tampenia asta?