| AngelOnEarth a întrebat:

Ce exercitii ar trebui sa fac la sala sau la ce aparate ar trebui sa lucrez pentru a slabi la picioare, in special la gambe, dar fara sa imi dezvolt muschii?

9 răspunsuri:
| mdany a răspuns:

Alergatul in special este un factor important pentru ceea ce iti doresti sa realizezi, caci alergand lucrezi si muschii si totodata arzi si grasime. Iar pe langa acestea..alimentatie echilibrata.
O zi buna.

| AngelOnEarth explică (pentru mdany):

Pai eu nu vreau sa-mi lucrez muschii! Am facut dans trei ani de zile si am deja muschii gambelor dezvoltati, doar ca de cand m-am lasat s-a mai depus si grasime, de care vreau sa scap, dar fara sa imi mai dezvolt muschii pentru ca deja mi se pare ca se vede foarte urat pentru o fata.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Cel mai bine ar fi să alergi la bandă cât şi seara prin cartier.

Succes!

| Sophie90 a răspuns:

Buna eu fac atletism si imi este destul de greu pentru. ca ma ingras repede pe partea picioarelor mai ales la gambe.
Eu fac in general
Ridicari pe varfuri din stand
Ridicari pe varful unui picior din stand
Ridicari pe varfuri din aplecat cu partenerul în spate(magarusul)
Ridicari pe varfuri din sezut
Dar am gasit ce exerciti poti face la sala:
http://www.salabucuresti.ro/......ioare.html

| AngelOnEarth explică (pentru Sophie90):

Exercitiile care apar in linkul pe care mi l-ai dat sunt pentru a-ti dezvolta muschii, fix ceea ce eu evit.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Slabirea e uniforma, nu poti slabi dintr-o anumita zona. deci raspunsul e, orice tip de sport, plus alimentatie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La gambe. exercitiul este asa: stai in picioara si te ricici pe varfuri veai simti un fel de arsura crede-ma asta-i de bine.si picioare fa geno si daca esti baiat poti lua si o bara deasupra ta si sa faci picioare. Daca faci o luna asa vei vedea ca s-a dus grasimea de pe picioare.Si. atunci te opresti din facu.Dar ai grija cu alimentatia.

| AngelOnEarth explică (pentru anonim_4396):

Sunt fata. Multumesc pentru raspuns. happy

| Xam a răspuns:

Mai cel mai bine e sa antrebi un antrenor de fitnes si osati zica iel ezact