| alexandru17 a întrebat:

Daca ma doare stomacul si am arsuri ma simt balonata indiferent ce as manca, ce trebuie sa iau? Ajutati-ma va rog frumos (bunica)
Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| abc_5716 a răspuns:

S-ar putea sa ai gastrita! (mie abia ieri mi-au trecut durerile de vineri searacrying ) Ce mi-a prescris mie doctorul : omeran/omez 1 pe zi dimineata inainte de masa; motilium 2 pe zi dupa masa(dimineata si seara); triferment 3 pe zi; Maalox sau dicarbocalm 3 pe zi!

Cat despre ceaiuri : e foarte bun ceaiul de galbenele(ne indulcit).mie mi-a trecut de o criza de stomac de la acel ceaihappy.app: daca ai o varsta inaintata sa iei omez pentru ca este mai tare dar iti va spune si farmacistul/a big grin

Funda?smug

7 răspunsuri:
| Minnie a răspuns:

Carbunele medicinal este special pentru asa ceva. Este lemn de tei sau stejar facut carbuni. Este f ieftin si extrem de eficient.

| ioana1704 a răspuns:

Ai incercat cu ceaiuri? incearca ceaiul de sunatoare!

| tiriboxi a răspuns:

Buna pentru problema ta se poate rezolva cu ajutorul gelului de aloe vera de la firma care eu colaborez de 10 ani si am avut foarte multe rezultate pozitive pentru detalii contact tiriboxi@gmail.com sau tel 0765948501

| ana75 a răspuns:

In primul rand e nevoie de un consult de specialitate la un gastroenterolog. Poate fi un ulcer gastric.E nevoie de regim alimentar(fara fasole, mazare, fructe crude).De semenea se poate folosi cu succes ceaiul de galbenele cu rol cicatrizant

| Belciu a răspuns:

Ceaiul U de la Plafar. E bun pentru stomac. Numai sa nu fie si bila cu probleme. Daca este, trebuie mers intai la ecograf si apoi ma contactati pentru eliminare pietre la fiere, fara ajutorul chirurgului. Sau uitati-va pe http://www.vindecarenaturista.blogspot.com. Oricum e bine sa bea cate doua linguri de ulei de masline, inainte de masa, cu un pic de zeama de lamaie.

| Hombre a răspuns:

Nu mai intreba pe aici ce medicamente sa inghiti si mergi la medic pentru un diagnostic corect.

| mrnmarius a răspuns:

Uita te si tu pe aici sunt o gramada de produse: http://www.suplimente-naturiste.com