| bubulina2012 a întrebat:

Daca ma puteti ajuta, ar fi super big grin...meh, eu fumez de vreo 2-3 luni dar ai mei nu stiu. Aveti vreo idee cum pot scapa repede de mirosul de pe mana sau cum pot fuma inauntru fara sa se simta miros?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| AndaM a răspuns:

Buna. Cu mirosul de pe mana. ia-ti la tine un parfum sau niste servetele umede cand fumezi.sau fumeaza cu ajutorul unei crengi pnm laughing. Si in casa daca fumezi nu prea am idei. daca vrei neaparat, fumeaza si tu la geam. funda?

| OnuOnulică a răspuns:

Buna

Pai cel mai simplu iti cumperi un pachetel de guma...costa in jur de 5 lei sau ceva de genu.
Sau te speli mai des pe dinti asa sigur nu o sa mai mirosti...

Nu ai cum sa fumezi inauntru fara ca ei sa stie...

O zi buna!

| Mihaela1964 a răspuns:

Bubulina,esti cool ca fumezi, nimic de zis; ai si tu o problema, cum sa dispara mirosul; lasa-te, scapi de tigari, scapi de miros.

| bubulina2012 explică (pentru Mihaela1964):

Nu fumez ca sa fiu ''cool''. fumez pentru ca ma relaxeaza.

| Mihaela1964 a răspuns (pentru bubulina2012):

Te relaxeaza dupa care stres intens, sau munca asidua?

| bubulina2012 explică (pentru Mihaela1964):

Ma relaxeaza si punct. nu fac cine stie ce ''munca asidua''. sunt la liceu.Pur si simplu ma relaxeaza.

| MadRaven a răspuns:

Bună,
Mai bine lasă-te!
Ca să scapi de mirosul de pe mână, foloseşte parfum sau săpun.
Nu poţi fuma fără să se simtă miros.
Numai bine!