| MoTaNN3l a întrebat:

Daca ma puteti ajuta cu un sfat, am 21 de ani, mi-am dat demisia de la locul de munca acum o luna pentru ca ma dureau degetele ( Policele si de la dreapta si de la stanga deoarece capsam un plastic dur. Dupa ce tai unghiile, dupa doua ore ma dor (specific ca am taiat unghiile acum 3 zile si tot ma dor, durerea imi trece dupa ce creste mult unghia ). Acele 2 unghii de la police cresc foarte repede in comparatie cu restul care cresc foarte greu, cum am zis si mai sus am taiat unghiile acum 3 zile si restul nu au crescut dar cele care ma dor unghiile aproape s-au refacut la loc. ( mai specific ca langa marginea libara (aia alba de la unghie care creste) este o line de culoare mov ). Dupa ce unghiile cresc si nu mai ma dor imi lasa o coaja de piele pe sub unghie, acea piele merge decojita. Va multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Incearca sa apelezi la un specialist.