| AAnonimull a întrebat:

Daca mananc de atatea ori cand imi foame doar iaurt, slabesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| aaanamariaaa a răspuns:

O sa te îmbolnăvești dacă te înfometezi. Si în plus, iaurtul nu este un aliment minune de pe urma căruia o sa slăbești. Da, răspunsul e da, o sa slăbești, dar nu este un slăbit sănătos. Pe lângă grăsime o sa pierzi și multa masa musculara, ceea ce nu cred ca vreau. Dacă vrei sa slăbești încearcă sa mănânci în cantități mai mici, ca numai prin deficit caloric poți slabi. Nu exista diete minune și nici sa te înfometezi nu are rost, ai grija de sănătatea ta. Dacă nu poți merge la un nutriționist, poți cauta pe Instagram pagini cu nutriționiști și acolo o sa vezi diverse rețete pe care o sa le poți face, fără a mai plăti, sau poți cauta pe google.

1 răspuns:
| Iote a răspuns:

Nu cred. Dar sigur te imbolnavesti. Vei avea lipsa de vitamine, de minerale, de altele care te mentin sanatos.
Solutia ar fi sa mananci de toate dar in cantitati foarte mici.