| JustForLove a întrebat:

Daca beau suc de lamaie, mananc numai fructe si iaurt, si alerge, ma ajuta sa slabesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| YoannahKlaudia a răspuns:

Daca nu mananci corespunzator risti sa faci anemie, ulcer sau gastrita. Daca vrei sa slabesti incearca sa scoti din alimentatie dulciurile, painea, sucurile si mancarea fast food, dar in nici un caz sa mananci doar fructe si iaurt. Corpul tau are nevoie de proteine si vitamine. Incearca sa mananci regulat si la ore fixe si sa faci sport. Pe youtube sunt diverse clipuri cu exercitii, te poti uita acolo. Exemplu : http://www.youtube.com/watch?v=1919eTCoESo
Sfatul meu e sa faci sport dar sa nu tii diete inutile, nu iti foloseste la nimic daca stabesti dar ajungi in spital!

10 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Da, cu siguranta vei slabi, insa vei pierde predominant masa musculara si putina grasime, iar la finalul dietei risti sa pui la loc grasime. Mergi la un medic nutritionist.http://www.i-medic.ro/boli/gastrita

| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Da.In 2 ani pierzi vreo 3kg.

| AsTheLove a răspuns:

Si sportul ajuta...

| love3372 a răspuns:

Degeaba nu mananci, tu iti strici stomacul.
Nu mai manca dupa 5-6, renunta la paine si ciocolata. Fa si niste sport si o sa vezi niste rezultate. Bafta.

| dulkik27 a răspuns:

Da! si fa sport cat mai mult

| AlexBossgoru a răspuns:

http://www.youtube.com/watch?v=1919eTCoESo --> aici sunt cateva exerciti care sa te ajute, si da, normal ca vei slabi

| WolfBlack a răspuns:

Da,este foarte bine, si combinate cu putin sport este perfect! Succes

| Cosmin86 a răspuns (pentru WolfBlack):

Este foarte bine prostia aia?

| Aliiinaa a răspuns:

In mod cert, da. Dar nu trebuie sa tii o dieta atat de drastica, daca faci sport si renunti la paine si cartofi o sa ai rezultate.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Aliiinaa):

In mod cert "da"? trebuie sa fii COMPLET IDIOATA sa spui asa ceva.

Tu ai citit macar ce-a scris? E calea sigura catre imbolnavire!