| alma200033 a întrebat:

Daca mănânc doar 2 gume de mestecat pe zi are efect laxativ?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Gumele se mesteca si apoi se arunca. Nu se mananca. Nu au efectul ăsta.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Gumele de mestecat nu le poți mânca, le mesteci. Nu au efect laxativ. Mâncare cu fibre, salată.

| Wr3nch a răspuns:

Nu. Ca sa aiba un efect intens ar trebui sa mananic cateva pachete. Dar sunt oameni care sunt foarte sensibili la substanta laxativa si pentru ei e suficient. Din aceasta cauza e pus avertismentul pe ambalaj.