| Pauleboy a întrebat:

Daca mananc multa paine la masa, e vreo problema?
Adica, la o masa, cand mananc supa, la o farfurie (maricica), mananc mai mult de o paine, si 2 daca e proaspata.
Sau cu unt/margarina, mananc cam la fel, o paine si jumtate (feliata).
e vreo problema?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Bună,
Este o problemă. Dacă continui să mănânci așa de multă pâine te vei îngrășa.
Păinea are cocă și foarte multe calorii. Acesta îngrașă cel mai tare.
Dacă nu ai probleme cu greutate poți consuma o păine, maxim două pe zi, dar mai mult nu.
Și mie îmi place păinea proaspătă dar mă abțin și nu mănânc. Am vorbit cu un nutriționist și cantitatea ideală de pâine ar fi de maxim o pâine pe zi.

Numai bine!

| ELLSSA a răspuns:

Simti ca nu te saturi daca nu mananci painica?

| together4ever a răspuns:

Calorii

Răspuns utilizator avertizat
| DanDannn a răspuns:

Da,e o problema majora. Daca mananci atata paine, te vei ingrasa foarte mult. Ca si cum ai manca o farfurie mare de cartofi prajiti, raportata la 1 paine. La o masa trebuie sa mananci aproximativ 3 felii de paine.

| Bebitssaa a răspuns:

Da, s-ar putea sa te ingrasi big grin

| alexcristi a răspuns:

Nu prea este bine ca mananci asa de multa paine, incearca treptat sa mananci mai putina.

| Kta91 a răspuns:

Te ingrasi daca mananci si stai toata ziau in fata televizorului. poti face sport si nu e nicio problema

| AlexN a răspuns:

Depinde de metabolism, si eu mananc o paine la o masa si nu am nimic.

| Pauleboy explică:

Pai.
nu ma ingras.
n-am avut probleme cu greutatea in viata mea,m-am nascut, am crescut si traiesc slab
si asa, mananc de ceva vreme...