| Elena1234456 a întrebat:

Azi am mancat asa:
- dimineata o portocala
- un bachet de biscuiti Belvita la scoala (cam 200 kcal)
- seara o farfurie supa de rosii, o bucata de paine alba si 4 piftele din carne de pui >:"
Este mult prea mult? Cam cate kcal inseamna? Pot sa slabesc daca mananc asa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NirvanaE a răspuns:

Eu sincer cred ca nu ai mancat destul dimineata, doar o portocala te tine pe tine de foame? ma rog, acum fiecare cu stilul lui de viata, eu stiam ca dimineata trebuie sa manaci mai mult, pentru a avea energie pentru intreaga zi, si seara sa mananci mai putin. dar cred ca poti slabi mancand asa si sa faci sport. bafta!winking

6 răspunsuri:
| aurasauras a răspuns:

Bune tare piftelele de pui pentru slabit...tocatura inebuneste ficatul alaturi de hormonii de crestere din carnea de pui. Tine-o tot asa...

| LovelySmile98 a răspuns:

Dupa parerea mea seara ai mancat prea mult(dimineata trebuie sa mananci ca un print, la pranz trebuie sa mananci ca un rege, iar la cina ca un ceresetor).Dar sigur poti slabi mancand in continuare asa si facand mult sport.

| baiatbunn a răspuns:

Daca tu esti la avatar esti bine asa! nu mai ai nevoie de slabire

| emmastone1 a răspuns:

Nu ai mancat neaparat mult,depinde cu cata mancare este obisnuit organismul tau,daca de obicei mancai mai mult de atat atunci da,vei slabi,dar dupa o perioada corpul tau se va obisnui cu acest numar de calorii si va inceta sa mai slabeasca de aceea va trebui sa reduci din nou din mancare(calorii).te sfatuiesc sa mananci mai mult dimineata iar seara foarte putin,pentru ca seara nu mai ai nevoie de energie(calorii)pentru ca te vei culca. Daca iti poti face timp in timpul scolii sa faci sport,te-as sfatui sa faci,nu neaparat mult,pentru ca nu mananaci atat de multe calorii si atunci risti sa ai stari de ameteala, dar cat de cat, sport mai mult poti sa faci dupa ce ai slabit cat ai vrut pentru ca sa te tonifiezi. Sper ca am fost de ajutor si a da, nu uita sa stai hidratata, bea apa de cate ori ti-e foame!

| AndaPandaMaria120819999 a răspuns:

Sfatul meu este sa mananci asa.Nu sunt foarte multi kcal.Dar trebuie sa bei foarte multa apa.2-3 litrii pe zi si seara sa bei un pahar de laptehappy

| Ave22 a răspuns:

Depinde daca faci exercitii fizice poti sa slabesti ceva, dar trebuie carne de pui si peste sa mananci!