| skyfallz a întrebat:

Cat slabesti daca nu mananci 5 zile si apoi mananci doar 500 calorii pe zi timp de o luna?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dupa a 3a zi esti pe perfuzii la spital...

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai gandeste-te ca... corpul consuma 2000kcal zilnic, din nimic, din faptul ca existi si traiesti. Daca tu nu mananci 5 zile, o dai in alte probleme :/

| Catrice a răspuns:

Stai sa îi întreb pe aia de la morga.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand nu o sa poti face asta cel mai probabil, in al doilea rand nu este recomandat. Totusi, pentru a slabi un kilogram, ai nevoie sa ai in deficit 7. 700kcal. Ceea ce daca tu ai o mentenanta de 2000kcal(ipotetic vorbind)inseamna ca atunci cand nu mananci nimic 5 zile ai 2000kcal in minus, de aici 10. 000kcal deficit, plus 1500kcal in deficit de-a lungul unei luni ar fi 45. 000kcal in minus fata de mentenanta. Deci o sa ai un total de 55. 000kcal in deficit in 35 de zile adica 7, 14kg slabite. Nu merita. Plus ca mare parte ar fi muschi si apa si te-ai simti extrem de prost. Mai bine baga tu un deficit de 500kcal adica sa mananci 1500kcal si ajungi la aceeasi suma in 110 zile, adica mai putin de 4 luni, fara sa mori de foame si fara sa pierzi toata masa musculara si sa intri in probleme de sanatate si deficiente.