| ChicosMadalinaBriana a întrebat:

Daca nu mananci nimic, adica nici apa sa nu bei timp de 3 zile slabesti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| HighByTheBeach a răspuns:

Hey?
Ce-i cu pornirile astea gresite? Vrei sa-ti dezvolti o gastrita si nu prea stii cum? Pentru a slabi exista si alte metode precum dietele, sportul e.t.c.
Chair daca dupa asa numita ta ''dieta'' vei slabi cateva kg, in a 3-a zi o sa te ''scapi'' la mancare, o sa mananci jumatate din alimentele pe care le ai in frigider si o sa pui kilogramele la loc. In plus o sa te alegi si cu dureri insuportabile de stomac dupa o masa asa copioasa.
Chestia cu apa e si mai aiurea. Din contra, e dovedit ca apa are si ea rolul ei in slabire.
Uite sfatul meu: nu fa prostia asta, o sa-ti faci mai rau.

| ChicosMadalinaBriana explică (pentru HighByTheBeach):

De exemplu am 56 de kg si 1.57 eu ma consider grasa sad

| HighByTheBeach a răspuns (pentru ChicosMadalinaBriana):

Mda, de fapt dupa inaltime esti cam plinuta. Incearca sa incepi un anumit tip de sport care ti-e ami pe plac. Mananca de 3 de 3 ori pe zi, insa in cantitati limitate. Mai tine diete. Succes

| ChicosMadalinaBriana explică (pentru HighByTheBeach):

Acum am mai slabit si am 55-54 DE KG.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu bei apa si nu mananci nimic timp de 3 zile cel mai probabil vei muri de deshidratare.

daca scapi, la cat de incet va fi metabolismul dupa aceste 3 zile o sa te ingrasi dublu cat ai slabit

| SkyPilot a răspuns:

Daca slabesi, vei lua la loc totul.
Daca renunti la apa fie si pentu o zi, garantat vei avea probleme. Una din ele este ca nu vei mai elimina toxinele din organism, apoi risti sa faci un blocaj renal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai cazut in cap cumva? Tu realizezi ce intrebi? Cum naiba sa slabesti? Mori direct. daca nu bei apa te dezhidratezi si pa puiu. Daca nu mananci, mai ales 3 zile, risti sa faci ulcer si spitalul te mananca. Mai bine treci la dieta. Nu sta nemancata 3 zile.