| aleza21 a întrebat:

Daca mananci sanatos poti sa slabesti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Da, poti sa slabesti sau cel putin sa te mentii. Depinde ce greutate ai acum. Ar fi bine sa faci si putin sport.
Succes! Numai bine!

| Doar1îngeR a răspuns:

Poti sa si slabesti. poti sa te simti si mai bine.mai echilibrat.
dar parerea mea este ca nu ai sanse sa mananci sanatos in lumea noastra.happy

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Posibil.Insa cu siguranta iti mentii silueta!

| Melody a răspuns:

Da, daca sanatos include: fara grasimi, prajeli, chimicale, dulciuri in exces. In schimb multe fructe, legume, carne slaba, de pui sau peste etc

| BrD a răspuns:

Da, ideea e sa nu ti un regim anume.

Ca sa slabesti nu trebuie sa nu mananci sau nu ceva anume, ci trebuie sa nu abuzezi de ceea ce mananci.

| Deea a răspuns:

Nuu. te ingrasi daca mananci sanatos. logic ca slabesti. dar slabesti doar daca faci si putin sport. daca nu faci sport iti mentii silueta mancand sanatos. dar sa te ingrasi nu ai cum crede-mawinking

| geo16 a răspuns:

Sport si mancare sanatoasa. Asta e si indicat sa facem, dar n-ai ce sa faci cu viciile astea gen shaorma

| Twitter a răspuns:

Slabesti daca nu mananci in grasimi si nu mananci in exces, Mancarea sanatoasa merge foarte bine cu cateva exercitii fizicewinking

Succes!

| lemmon a răspuns:

Ptr toata lumea care a spus ca daca mananci sanatos DOAR slabesti eu o sa va contrazic putin. ex: pai daca mananci sanatos inlocuiesti mezelurile din comert cu cele din piata de la tarani, facute in casa[sunt sanatoase dar ingrasa mai mult decat celelelte]; la fel se intampla cu branzeturile, gandeste-te la smantana facuta in casa si la cea de comert.care ingrasa mai tare? cea facuta in casa ca e mai grasa. dar e si mai santoasa,, vedeti ca exista exceptii[unele alimente sunt mai sanatoas dar si ingrasa, nu e o regula ca mancarea sanatoasa DOAR slabeste] bafta:*

| SexyBoy01 a răspuns:

Da slabesti.Bafta.

| Ionut19 a răspuns:

Eu am gasit informatii despre diete sanatoase pe http://buythermacuts.ro/cura-de-slabire-eficienta-cum-slabim-sanatos

| pinkys a răspuns:

Evident ca poti sa slabesti mancand sanatos. numai urmand un regim sanatos poti sa slabesti sanatos...