| anonim_4396 a întrebat:

Daca merg cu bicicleta zilnic am sanse sa mai cresc in inaltime am 16 ani 1, 70 si 64 kg fac sala dar nu ridic deasupra capului sa-mi apese pe coloana.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Salut
Da, o să mai crești în înălțime dar nu așa mult în jur de 5-8 cm. Dar, ai grijă să nu ridici greutățiwinking

| Carmen27 a răspuns:

Te poţi apuca de basket, înot sau volei.te vor ajuta să creşti în înălţime.

| MaxINFINlTE a răspuns:

Cand te duci la sala si faci exercitii pentru spate, fa tractiuni la bara (estea te vor ajuta sa cresti cativa centimetrii)
Dupa ce ai terminat cu tractiunile, tine-te de bara si stai asa 1-2 minute (o sa vezi diferenta)
Si da, apuca-te de bascket(sau daca nu iti place, imita miscarile din backet, la sarituri ma refer)