| Fumarel_Razvan_1993 a întrebat:

Daca mergi la sala, in timp ce ti se maresc muschii, penisul fiind un muschi, se mareste si el?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

In primul rand, penisul nu este muschi. El este format din niste tesuturi puternic vascularizate, numite corpii cavernosi, care atunci cand un muschi ce controleaza fluxul de sange se relaxeaza, se umplu de sange si se intaresc, la fel ca atunci cand umfli roata la bicicleta.
In al doilea rand, cresterea penisului este influentata de hormoni si, daca cineva care merge la sala ia ceva pentru cresterea muschilor, acel ceva influenteaza negativ dezvoltarea penisului. Deci, daca mergi la sala, dar te hranesti normal, atunci nu-i bai, dar daca iei steroizi si hormoni pentru cresterea masei musculare, atunci o sa ai puta ca aia de furnica.

| Fumarel_Razvan_1993 explică (pentru Zenithf):

Intreb pentru ca eu o am de 19 si iubita mea nu e prea multumita, de-asta

| Reea6 a răspuns (pentru Zenithf):

Penisul este un muschi
http://www.kudika.ro/......penis.html

| Zenithf a răspuns (pentru Reea6):

Nu este muschi, au gresit cei de la revista. Penisul nu este os, este tesut moale, asta trebuia sa scrie, poate. Contractiile musculare sunt realizate cu ajutorul muschilor pelvini.

| Reea6 a răspuns (pentru Zenithf):

Da dar acele contracti daca se fac regulat si ca niste exerciti penisul se poate dezvolta

| Zenithf a răspuns (pentru Reea6):

Da, daca se umfla de mai multe ori, se umfla mai tare.

| epurasu a răspuns:

Nu!

| fotbalistata a răspuns:

In niciun caz!