| Melly5 a întrebat:

Daca mi-a dat cainele cu labuta in ochi si mi-a zgariat pupila, dar nu se vede dar cate o data mi se inroseste ochiul si noaptea cand dorm imi dau lacrimi, si acum mi se usuca si pielea sub ochi si ma mananca, ce pot pati? ce as putea sa fac in lagatura cu asta?
FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Salut, ar trebui sa mergi la doctor. Din ceea ce descri pare sa fie o infectie sau o ciuperca care s-a cuibarit pe acolo.

Trebuie mers cat mai repede pentru ca respectiva chestie sa nu se exitnda.

In principiu o sa iti dea niste picaturi. Dar mergi odata.

| matrix100 a răspuns:

Mergi neaparat la doctor

| MySelf94 a răspuns:

Mergi să faci un consult la un oftalmolog, mai bine să iei orice afecţiune din pripă decât să se agraveze!