| xjustfearless a întrebat:

Am o problema cu cainele meu. De 2 zile are ceva probleme cu un ochi. Mereu da cu labuta peste el. I s-a pus ceva alb pe pupila, iar sclerotica i s-a inrosit foarte rau si vad ca i s-a inrosit si la celalalt. Ce are la ochi? Orbeste? Ce ii pot face?

4 răspunsuri:
| Anaisssss a răspuns:

Ce-ai zice daca te-ai deplasa pana la veterinar?

| dana85 a răspuns:

La unii caini creste sub pleoapa, in interior o membrana, care prin operatie, se poate indeparta. Sper sa nu fie nimic grav la catze al tau.

| FreshMenthol95 a răspuns:

S.ar putea sa orbeasca la ochiul ala. Du.l cat se poate d repede l medicul lui veterinar.

| Gagaloo a răspuns:

S-ar putea sa fi facut o infectie la "pleoapa a 3-a" (numita si "cherry eye"). Cel mai bine ar fi sa vizitezi un cabinet veterinar cat mai repede pentru a fi examinat de un medic veterinar.