| anonim_4396 a întrebat:

Daca mi-a intarziat ciclul o saptamana si 3 zile, ce problema am? Ati mai patit? ( exclus sarcina ).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Fie este vorba de o dereglare hormonala, stres, chisturi etc. Fara consult nu iti poate spune nimeni cu exactitate despre ce este vorba.

| Lola05 a răspuns:

Nu ai nimic, poate doar o mică dereglare hormonală. Am pățit, de mai multe ori chiar. Dacă se repetă și te îngrijorează, mergi la ginecolog pentru o consultație, pentru că ai putea avea vreun chistuleț pe ovare.

| Emima27 a răspuns:

Buna! Depinde si de circumstante. Mie mi-a intarziat ciclul mai mult de o luna doar din cauza stresului. Poate sa iti vina mai repede sau sa intarzie daca racesti sau te imbolnavesti sau daca ai trecut printr-o sperietura foarte mare (da, e posibil...). Poate sa fie doar un ciclu neregulat sau doar o intamplare. Daca iti intarzie o perioada mult mai mare de timp (o luna, doua etc) ai putea sa te duci sa faci un control.
Nu ar putea fi nimic grav. Daca nu te simti rau nu ai de ce sa te speri. Pace ^^