| anonim_4396 a întrebat:

Daca mi-am legat trompele mai pot sa le dezleg?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

NU!

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Din cate stiu eu se poate incerca si chiar se incearca, se face apoi desfundare de trompe si diverse tratamn, uneori rezultatele sunt bune (apare sarcina). Sansele exacte trebuie sa le discuti cu un ginecolog cu multa experienta.

tundenana
| tundenana a răspuns:

Legarea trompelor nu este reversibila... deci NU

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este indicata numai persoanelor cu anumite afectiuni care pot afecta mama sau fatul, daca ai deja copii sau numai dupa o anumita varsta, mie doctorii mi-au recomandat-o dar nu sunt pregatita psihic, am un instinct matern puternic chiar daca sunt constienta ca nu am voie sa raman gravida(tromboza la ambele picioare cu 19 ani), datorita unei posibile recidive a trombozei, a varstei(36), varice uterine..., in cazul meu.in schimb sotul meu este pregatit pentru o vasectomie, precizez ca eu in momentul de fata nu sunt pregatita psihic pentru a semna nici cererea pentru vasectomie, care este reversibila dar spermatozoizii in cele mai multe cazuri nu mai sunt la fel de potenti, inainte de toate analizeaza! problema" pe toate partile, vorbeste cu medicul si daca esti hotarata tu si sotul tau poti sa o faci, ti-am enumerat cele de mai sus pentru a iti da seama daca esti hotarata sau nu. NU, nu se pot dezlega o data ce ai facut legarea trompelor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da se mai pot dezlega. Trebuie sa stii ce vrei, este mai simplu sa ti se spuna nu decat da. Eu personal mi-am facut dezlegare de trompe intr-o clinica particulara din arad. Nu toti medicii sunt gata de asa ceva. DAR SE POATE.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din cate am citit eu, nu. intreaba un doctor specializat in asta

| Adrianacmn a răspuns:

Buna cat ai dat să ti dezlege trompele

| Dangl_Flavia_1974 a răspuns:

As vrea sa stiu daca pot sa imi dezleg trompele