| Mihai_Mihai_2000 a întrebat:

Salut, am un caine Labrador de 9 luni si este legat. De fiecare data cand ma duc sa il dezleg se zbate, sare pe mine si ma murdareste.In plus mereu cand e dezlegat vine, sare pe mine si ma musca de maine, imi spuneti si mie ce are de face asa? Mai am inca o intrebare, ce rasa o sa creasca mai mare, labrador sau husky?

5 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Ție nu ție se pare normal să sara pe tine de fericire dacă îl ți legat? mai ales că tu pentru el ești totul., tu cum ai reacționa dacă ai sta toată ziua în camera ta și sera vine cineva să te scoată în oraș? Nu ai avea o groază de energie?
Câinele tău e doar un pui, care are nevoie de foarte multă mișcare, nu trebuie să îl ți legat, sau dacă îl ți legat, joacă- te minim 2 ore cu el, dar să te joci până obosește.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

9 luni si il ti in lant? sad
tu ce crezi ca are? e inca mic, vrea sa faca o gramada de chestii, nu sa stea toata ziua... cum te simti tu daca ai tai iti spun ca nu ai voie sa iesi si tu chiar planificasei multe cu prietenii? si dupa cand iti dau voie nu esti in culmea fercirii?
cred ca o sa fie cam de aceeasi talie, husky-ul va parea mai mare pentru ca are o blana mai groasa

| Kriss96 a răspuns:

Ce are? Esti orb sau ce?!?!
1. Are 9 luni. E mic inca si vrea sa se joace, sa alerge.
2. Il ti in lant. Asta are. Il ti in lant toata ziua ca asta e mentalitatea taranilor prost crescuti. Cainele sa stea toata viata in lant.
Te rog explica-mi care e satisfactia sa ti un animal in lant? Ca eu nu reusesc sa inteleg. Pe tine te tin parintii sechestrat in casa?
Daca tu il ti in lant normal ca e disperat de fericire cand ii dai drumul. Cainele nu se tine in lant! Nu poti sa-l ti liber atunci nu-ti lua catel. Cum poti sa-l chinui asa? Iti doresc aceeasi soarta.

| maria14142 a răspuns:

Este foarte fericit ca te vede, ca ii dai drumul, vrea sa se joace si sa petreci mai mult timp cu el, sa stea mai mult timp liber.

Femela de Husky:50-56 cm.
Masculul:54-60cm.
Femela Labrador:55-60 cm.
Masculul:57-62cm.

Sper ca te-am ajutat!

| Mihai_Mihai_2000 explică:

Kriss96, tine tu cainele dezlegat ca de fiecare data cand intrii pe poarta se te umple de noroi din cap pana in picioare.