| AndreeaDeeaDs a întrebat:

Dacă nu am asigurare medicala deoarece nu mai lucrez dar urmează sa fiu coasigurata, medicul de familie îmi poate da adeverințe? (De exemplu pentru școala de soferi, etc...)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dishka a răspuns:

Bineînțeles ca da. Adeverințe primești indiferent ca ești sau nu asigurată.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, iti poate da adeverinta dar trebuie sa platesti consultatia si toate analizele medicale.

| mi25 a răspuns:

Adeverinta pentru scoala de soferi se face contracost, chiar daca nu ai asigurare.

| mi25 a răspuns:

Completare: se da contracost chiar daca ai asigurare.

| 120bulevard a răspuns:

Draga Andreea, ne bucuram ca ai postat aceasta intrebare pe platforma noastra iubitoare si apreciata la scara larga. Toate adeverintele medicale se pot procura de la medicul de familie in urma platii unei sume modice in jurul a cateva zeci de lei.