| gago a întrebat:

as vrea sa stiu daca este nevoie de acordul părinților pentru un transfer la alta scoala pe baza unei adeverințe medicală de la medicul de familie

Pupici

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca esti minor este nevoie de acordul unui parinte, daca esti major nu este nevoie.
Nu vad de ce un parinte s-ar opune transferului intr-un asemenea caz.

| gago explică (pentru Ioandelasal):

Pur si simplu se opune. Imi pune moralul la pământ scoala la care sunt. Nu exista alta metoda fără să îmi implice părintele?

1 răspuns: