| Andreea1095 a întrebat:

Dacă nu am rău de mașină, autocar e posibil sa am rau de tren? întreb pentru ca voi călători 12 ore jumătate cu el și as vrea sa previn unele neplăceri

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cevdet a răspuns:

In nici un caz. Eu am rau de (orice fel de) masina. Dar cu trenul si avionul, merg foarte bine. Pentru calatorii lungi, chiar e indicat trenul: te mai poti misca, ai toaleta (asa cum este), etc.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu vei avea nici de tren daca nu ai de masina.

| Adry05 a răspuns:

Nu prea cred. Eu am rau de masina dar pe tren nu mi-a fost niciodata.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce varsta ai?

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, de la tren nu ai rau, fiind unul din cele mai "usoare" mijloace de transport.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred, dar în orice caz, ia o pungă, o ții la îndemână, când se întâmplă, se întâmplă, e ceva normal, apăi ia cu tine o periuță și pastă de dinți sau măcar o apă de gură, datorită acidului gastric, nu e destul de eficient, dar măcar e ceva, plus șervețele, mergi la baie, dacă nu-s săraci și dispun de un wc și chiuvetă, zic asta căci România e țara tuturor posibilităților.

| Kiwibibilă a răspuns:

Trenul merge încet şi e foarte spaţios, deci nu cred.

| Ralukafay a răspuns:

Da,e posibil sa ai rau de tren.De exemplu: Eu nu am rau de masina,autobuz, dar daca ma pui doar sa stau langa un tren, pai lesin.Dar na, poate tie nu iti este frica sa mergi cu trenul mie, imi este.Acum depinde, difera si de la persoana la persoana.