| SaRiNoOtZa a întrebat:

Daca nu mai mananc paine, dulciuri, prajeli, dupa 5-6 seara, produse de patiserie nu mai beau sucuri cu acid cate kg pot slabi pe luna?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
soothe
| soothe a răspuns:

4 kg (dar te retii putin si de la grasimi si paste)

9 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Daca faci si un pic de miscare zilnic, macar o jumatate de ora pe zi, cam 3 kg. pe luna.

| Skylerx a răspuns:

Stii ca sa te ingrasi e usor si sa slabesti greu? Nu poti slabi decat foarte greu, si nu poti face mai nimic. Din orice mananci te ingrasi. Si daca nu te mai atingi de mancare? O sa iti scada glicemia si chiar daca faci cura de slabire. Lasa asa cum esti. Poti fi si asa frumoasa, si fara corseturi. Corseturile o sa iti faca mai rau. Dar macar, inainte, ai avut intentia sa te ingrasi? Atunci, nu ti-a stat cuvantul pe limba sa te gandesti? Eu am 36 de kg, idealul varstei mele.

| cornculapte a răspuns:

Incearca si o sa vezi. Doamne ce intrebare pui si tu... Nici un medic nutritionist nu cred ca ti-ar putea spune chestia asta. Depinde de organismul tau, depinde de metabolism, depinde de ce mananci dupa ce ai eliminat cele enumerate, depinde de cum combini proteinele, depinde de cat de mult sport faci, depinde de cat de des mananci, depinde de cat de mult mananci o data, depinde de multe.
Daca iti zic ca poti slabi 5kg si tu vrei 6kg, te lasi de dieta?

| shadovv a răspuns:

Nu mai tine cura de slabire ca nu te ajuta cu absolut nimica! exista doar doua moduri de slabire: jogging & sala

| hugo a răspuns:

Aveti grija fetelor, majoritatea dintre voi in loc sa slabeasca se infometeaza...este diferenta mare intre o dieta prin care poti slabi si a te infometa...mananca mai putin, mananca cate putin din ce iti place, consuma lichide si fa miscare, stand in pat cu 1iaurt si 1 banana pe zi(ca si mancare) aia nu duce decat la o spitalizare! succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1 maxim
daca vrei sa slabesti uite o dieta pentru tine :
1 nu mai manca paine
2 nu mai manca dulciuri
3 manaca jumate din ce ai mancat pana acum( fara cele enumerate mai sus)
si zlabesti 5-6 kilograme pe luna eu am slabit 7winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa poti slabi trebuie 3 litrii de apa pe zi. Chiar daca e greu sa crezi, atunci cand bei mai multa apa se scoate apa din tesuturi pentru ca organismul dispune de apa si nu mai e nevoie sa o stocheze asa ca automat vei parea mai slaba. Bafta si fara excese.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e de ajuns sa nu manaci produsele aste numai dupa5 6 ci pe tot parcursul unei diete pe care trebuie sa o ti daca doresti sa zlabesti

Răspuns utilizator avertizat