| alina2121dea a întrebat:

Daca nu precizezi unui doctor ginecolog ca nu mai esti virgina sau negi cand te intreaba daca dau sau nu, la ce teste importante afecteaza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Oana92 a răspuns:

Pai in primul rand daca esti virgina iti face doar ecografie pe burta, putini sunt cei care fac tuseu rectal(si atunci oricum observa ei) si deci nu iti face papanicolau si nu poate observa daca ai rana. Deci e cam degeaba sa mergi la ginecolog si sa-l minti, nu are sens. Oricum el nu are voie sa spuna nimanui acest lucru.

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu iti va putea face consultatie, nu te va putea diagnostica si nu vei primi tratament (sau vei primi unul gresit). Practic nu are rost sa te mai duci, cu siguranta iti vei face doar rau. Medicul nu se minte, nu e nimeni atat de nebun. Sincer, daca cunosti o persoana care se gandeste sa faca asa ceva, ar trebui sa o vada un psihiatru, fiindca are tendinte suicidale si lipsa completa de discernamant. e important sa fie vazuta de un specialist fiindca reprezinta un pericol atat pentru ea, dar mai ales pentru cei din jur

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Dar de ce sa nu spui adevarul? de ce sa mergi la medic sa minti? el trebuie sa stie tot, spre binele si spre folosul tau! el te priveste din punct de vedere profesional, esti doar una din multele paciente si nu e treaba lui cand ti-ai pierdut tu virginitatea! el trebuie doar sa te vindece de anumite boli si pentru asta trebuie sa stie adevarul!
te pup happy