| IDoNotKnow a întrebat:

Dacă o femeie este însărcinată şi pe timpul sarcinii mai face o dată sex cu soţul ei există posibilitatea de a naşte gemeni?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Niciodata!
Asta ar presupune ca daca face sex de mai multe ori sa faca 100 de copii.
Numarul de fetusi este determinat cand se stabileste sarcina. Daca este unul, apai unul ramane pana la sfarsit. Se mai intampla ca unii medici mai slab pregatiri sa nu recunoasca de la inceput o sarcina de gemeni, la primele ecografii, dar apoi se aude ca sunt 2 inimioare si nu una. Asta nu inseamna ca al doilea geaman a aparut mai tarziu.
Iar viata sexuala in timpul sarcinii este normala.Cu grija in ultimele 2 luni.

8 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Nu e imposibil.
Poate să facă gemeni chiar şi de la doi taţi diferiţi.

Condiţia este ca următorul act sexual să se producă la un timp cât mai scurt de primul (este vorba de ore).

| IMC90 a răspuns:

Desigur, daca deja este insarcinata cu gemeni.

| fabiola a răspuns:

Daca teorema ta ar fi valabila, cati copii ar face acea mama care face sex in fiecare zi, timp de 9 luni?

| mona a răspuns:

Nu draga, poate sa faca cat sex vrea cu sotul ca nu afecteaza fatul cu nimic si nu mai intra,, nimic,, acolo

| nikol a răspuns:

Nu deoarece ovulul este fecundat deja si transportat in uter... odata ce ovulul e fecundat timp de 9 luni avarul nu mai produce alt ovul.

| Azµre a răspuns:

Există o șansă dacă în 72 de ore ai mai avut contact sexual cu alt partener să scoți gemeni. Și asta se întâmplă odată la 1 milion, așă că nu e nici o șansă. Cred că ai auzit la știri, femeie însărcinată cu gemeni unul alb altul negru.

| Vix999 a răspuns:

O Doamne....nu!

| D3vilAngel a răspuns:

Nu! Dami funda te rog