| Stitch92 a întrebat:

Daca o persoana ia doar proteine (pentru masa musculara) si nu "face" sala, care ar fi eventualele 'efecte secundare' (sa le zic asa), care sunt riscurile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| ReiVaN a răspuns:

Ha?
cum dracu sa iei proteine si sa nu faci sala?
O sa te ingrasi ca vita ba.

| Cosmin86 a răspuns (pentru ReiVaN):

Altu complet pe langa...

e aproape IMPOSIBIL ANATOMIC ca o proteina sa se transforme in grasime

Daca nu stii NIMIC, de ce comentezi?

| ReiVaN a răspuns (pentru Cosmin86):

Ma distram cu copii prosti.
nu te enerva, dar intrebarile astea au fost puse de atatea ori incat e mai usor sa afli raspunsul decat sa pui o alta intrebare.

| Cosmin86 a răspuns (pentru ReiVaN):

True laughing

| NDC12 a răspuns:

Pentru ce sa iei proteine si sa nu faci sala? Vrei sa dai banii aiurea,nu ai ce face cu ei? Proteinele nu te ajuta sa cresti in masa musculara fara sa faci sala. Nici macar daca iei steroizi nu poti creste in masa musculara fara sala. Ele sunt niste suplimente,care te ajuta ca tu in fiecare zi sa iti iei proteinele necesare ( pe care le iei si din mancare: lapte,carne, branza, oua, peste, vita ). De exemplu tu trebuie sa iti asiguri 2 grame proteine/kg. Si nu cred ca poti sa mananci 13 oua pe zi + 500 grame piept de pui, ca sa iti iei proteinele necesare din mancare, pentru ca o sa iti fortezi stomacul, deci pentru asta sunt proteinele. Nu te ajuta cu nimic fara sala, fara odihna si fara 5 mese pe zi.