| Laurishkutza a întrebat:

Daca, pe langa regim, pedalezi pe o bicicleta medicinala scapi de burtica nedorita sau doar tonifiezi picioarele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| noktambul a răspuns:

De burtica nedorita scapi doar prin regim alimentar corect. In orice cura de slabire, factorul esential este sa arzi mai multe calorii decat cele cu care iti aprovizionezi (prin alimentatie) organismul. Cand ii dai organismului mai multe calorii decat are el nevoie sa consume, caloriile ramase neconsumate vor fi depuse de organism, ca rezerva, sub forma de grasimi, indeosebi pe burta, coapse si fund. In conditii de efort fizic (bicicleta de ex) organismul tau, caruia ii dai in perioada de dieta mai putine calorii, pentru a putea sustine efortul va fi nevoit sa apeleze la caloriile pe care si le-a depozitat pe burta, pe coapse si pe poponeata. Si uite-asa scapi de grasimea nedorita. Deci : regim alimentar corect si miscare cat mai multa. Manaca de doua ori mai putin si fa miscare de doua ori mai multa! Vei obtine, cu rabdare, un corp suplu si tonifiat si niste bulane competitive. Succes si sanatate maxima!

1 răspuns:
| arthur_6435 a răspuns:

Doar iti obosesti organizmul!