| madutzaa19 a întrebat:

Cate minute trebuie sa fac pe zi la bicicleta medicinala sa pot scapa de burtica?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Shin
| Shin a răspuns:

Nu te lua dupa persoane care habar n-au ce spun. Bicicleta o sa te ajute foarte mult sa slabesti, la fel ca orice efort fizic pe care-l faci. Ar trebui sa iesi afara sa alergi in parc, da rezultate mai bune, iar pe bicicleta sa te sui cand nu poti sa iesi afara. 15-20 de minute pe zi ar trebui sa fie de ajuns ca sa te mentii intr-o forma buna. Daca vrei sa slabesti mai mult, faci mai mult efort fizic si umbli la dieta.
Numai bine, Shinwinking

12 răspunsuri:
| katala a răspuns:

De cate ori vrei sa te asezi la masa urca-te pe bicicleta si coboara cand iti trece foamea. Aseaza-te la masa doar dimineata si la pranz si nu sta pana te saturi, ridica-te cat mai repede. succes

| Victoria a răspuns:

Cam 15-20 minute.

| retouchan a răspuns:

Pai, cam 10-15 minute! Da rezultate! Asa facea si mama si matusa mea, si a dat rezultatewinking

| SEAL a răspuns:

Burta nu o dai jos de la bicicleta pentru ca nu prea folosesti niciun muschi de acolo du te si alearga sau fa niste abdomene e mult mai probabil sa o dai jos de la abdomene decat de la bicicleta

| ChristianAthletikتايلور a răspuns:

30 min sunt de ajuns.

| alynutza99 a răspuns:

Eu fac o jumatate de ora cu pauza de 5 minute intre si scap pe zi de un aproximativ 1 kg dar depinde si ce mananci!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat a costat bicicleta?thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat minute are o jumatate de ora

| trafikantu a răspuns:

Trebuie sa incepi cu cate putin, de 2 ori pe zi a cate 15 minute, apoi dupa catevazile 20 de minute, jumate de ora si tot asa, sa nu o iei din prima cu mult ca faci o febra musculara de ai s`o tii minte toata viata.

| anuska a răspuns:

pai eu zic ca daca vrei sa scapi de colacei:p ar trebui sa faci vreo 60 min o data la 2 zilewinking

| romeoflorin a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa faci ceva abdomene. cu bicicleta faci muschi la picioare

| madutzaa19 explică:

Multumesc mult pentru raspunsuri, eu am inceput sa fac si bicicleta si cand am timp mai merg si la jogging...ioai ca vreau sa scap de burtica